В наш час жодне підприємство не може обійтись без електроспоживача. Обираючи відповідні прилади обліку, важливо орієнтуватися на різні моменти та характеристики. Спеціалісти рекомендують спочатку визначитися, чи слід придбати багатотарифний чи однотарифний лічильник.

Перед вибором лічильника електроенергії важливо чітко розуміти параметри, які відрізняють одну модель від іншої. Зазвичай сучасні електронні пристрої контролю ресурсів енергії відрізняються за наступними параметрами:

  • кількість фаз;
  • клас точності;
  • кількість тарифів;
  • максимальне токове навантаження.

Крім того, різні моделі можуть відрізнятися наявністю або відсутністю деяких функціональних особливостей та опцій.

Однофазні прилади обліку здатні враховувати витрати енергоресурсів за схемою з однією фазою. Вибрати трифазний електроспоживач набагато простіше, порівняно з попередньою варіацією. У цьому випадку компанія просто повідомляє споживача, яку саме модель краще встановити. Серед особливостей такого типу обладнання можна виділити:

  • наявність профілю потужності, можливість записувати отримані дані за конкретний часовий відрізок з розбивкою на визначені періоди. Максимум навантаження записується і зберігається;
  • наявність інтерфейсів зв’язку для передачі отриманих даних на сервер.

Такий параметр, як клас точності, характеризує величину похибки показань, він необхідний для правильного розрахунку спожитого продукту.

Багатотарифна система обліку електроенергії необхідна для вирівнювання можливих скачків електроенергії. Наприклад, вночі вартість енергоресурсів нижче, тому придбання приладу з двома тарифами дозволить зменшити витрати на електроенергію, якщо ви введете обмеження на використання ресурсів в нічний час.

Крім того, визначення підходящої моделі приладу обліку допоможе номінальний струм лічильника та тип корпусу обладнання.

Серія приладу залежить від того, які саме моделі обслуговує ваша постачальницька компанія, які серії дозволені для використання в конкретному регіоні і т.д. Для встановлення на підприємствах України доступні моделі GAMA, EPQS, SL та інші. Для уточнення всіх нюансів ви можете звернутися в компанію ДАТА ЕНЕРДЖИ, фахівці якої готові порекомендувати різні моделі приладів обліку.

Для визначення максимально можливого токового навантаження можна скористатися різними способами:

  • вимірювання показань діючого значення струму на вводі;
  • визначення показань токового навантаження за сіткою жил провідників в електричній проводці;
  • розрахунок загальної потужності використовуваного на підприємстві обладнання та агрегатів з урахуванням того, що з часом можливі додаткові підключення джерел споживання електроенергії.

При виборі відповідного обладнання

, звісно ж, враховуються його габарити. Бажано, щоб прилад обліку не займав багато місця і був максимально компактним. Вибирати прилади обліку електроенергії важливо розумно і ретельно, базуючись на конкретному аналізі споживаних енергоресурсів та враховуючи багато факторів.

Правила заміни

Перед тим, як замінити діючий або вийшовший із строю електроспоживач, важливо повідомити про це обслуговуючу організацію, предоставивши всі необхідні для цього документи.

Перехід на сучасне обладнання з обліку споживаної електроенергії дозволить вашому підприємству суттєво заощадити витрати на використання енергоресурсів. Для цього фахівці рекомендують придбати багатотарифне обладнання для роздільного обліку енергії, споживаної в різний час доби. Зважаючи на те, що вночі тарифи у декілька разів дешевше, ви отримаєте можливість економити на використанні виробничих агрегатів в нічну зміну.

Оформлення замовлення на заміну приладів обліку електроенергії не займе багато часу. А за потреби фахівці компанії ДАТА ЕНЕРДЖИ допоможуть вам визначитися з вибором найбільш ефективної моделі.

Сучасне електронне обладнання для обліку енергоресурсів відрізняється більш високим класом точності і відповідно найменшою похибкою при фіксації результатів.

При цьому важливо розуміти, що клас точності електроспоживача гарантується тільки при належній експлуатації обладнання. Якщо, наприклад, індукційну модель піддають вібрації, можуть спостерігатися зниження точності показань. У цьому випадку електронний лічильник надає більш точні результати.

Після встановлення нового приладу обліку електроенергії його обов’язково слід включити в облік, інакше показання будуть недійсними.